Rus operatör tarihi rekor kırdı

Rusya’nın önde gelen tur operatörlerinden Intourist, kış sezonunda Antalya’ya yapacağı uçuş programında büyük artışa gitti.

Turizm Güncel’in derlediği habere göre şirket, kış sezonunda Rusya’nın 10 kentinden Antalya’ya uçuş düzenleyecek. Büyük kapasite artışının, paket tur fiyatlarını da düşürebileceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz kış sezonunda Antalya’ya blok koltuklar alarak operasyon yapan Intourist, Antalya kış operasyonlarında yakaladığı başarıyı, geniş bir charter programı oluşturarak daha da ileri taşımayı hedefliyor.

Intourist’in kış sezonu için oluşturduğu charter programı hem coğrafi olarak daha büyük bir alanı kapsıyor hem de çok daha büyük kapasiteye denk geliyor.

Intourist’in 2019 yılının ekim ayı ile 2020’nin Nisan ayları arasında Antalya’ya uçuş yapacağı şehirler ise Moskova, Yekaterinburg, Krasnodar, Nijniy Novgorod, Ufa, Tyumen, Çelyabinsk, Samara, Voronej ve Kazan olarak açıklandı.

Şirketin uçuşları ise, Nord Avia ve Red Wings hava yol şirketlerine ait uçaklarla yapılacak.

Şirketin düzenleyeceği Antalya uçuşlarının sayıları ve hareket saatleri de kısa süre içinde şirketin web sitesinde açıklanacak.

Intourist’in hazırladığı 2019-20 Antalya kış programının, şirketin trihindeki en büyük Antalya kış programı olduğu ve 110 bin koltuğun planlandığı öğrenildi.