Ruslara tur operatörlerinden öneri

Rusya’nın Türkiye’yla uçuş kısıtlamasını 1 Haziran’dan 21 Haziran’a kadar uzatmasının ardından tur operatörler, bu tarihler için tur satın alan Ruslara erteleme önerisinde bulundu.

Sputnik’e açıklamada bulunan Tez Tour temsilcisi, uçuş kısıtlaması nedeniyle Türkiye’ye gidemeyecek Ruslara tatillerini sonbahar döneminde ve bazı durumlarda tur bedeli korunarak Temmuz ayına ertelemeyi önerdiklerini belirtti.

Anex Tour temsilcisi, aynı durumdaki Rus turistlerin tatil turlarını sonbahara ve 2022 yılına erteleme imkanı sunduklarını belirtti.

Temsilci, “22 Haziran ve sonrası çıkışlı rezervasyon yapılan turlar için ödeme koşullarında düzeltme yapıldı. Ödemeler, 21 Haziran’a kadar yapılabilecek, yani belirsizlik bulunan turlar için önceden ödeme yapılması gerekmiyor. Bu ödeme koşulları, Türkiye’yle uçuşların yeniden başlamasıyla ilgili bir sonraki hükümet kararına kadar geçerli” dedi.

Rusya Koronavirüsle Mücadele Merkezi, Türkiye ile Tanzanya’ya uçuş yasağının 21 Haziran’a kadar uzatıldığını duyurmuştu.

Yapılan açıklamada, “Türkiye ve Tanzanya’daki ağır epidemiyolojik durum dikkate alınarak mevcut uçuş kısıtlamalarını 21 Haziran 2021 tarihine kadar uzatma yönünde kararı alındı” ifadelerine yer verilmişti.