Rusya’dan Çin’e İHA mesajı

Rusya ve Çin’in işbirliği kapsamında ileri teknoloji alışverişinde bulunabileceğini söyleyen Rusya Başbakan Mişustin, iki ülkenin birlikte sivil insansız hava araçları (İHA) ve petrol rafineri ekipmanı de üretebileceğini belirtti.

Çin’in Şanghay şehrindeki Rusya-Çin İş Forumu’nda konuşan Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, “İşbirliğimiz sadece hammaddelerin derinlemesine işlenmesine yönelik endüstriyel üretim ve işletmelerin organizasyonunu değil, aynı zamanda ileri teknolojilere karşılıklı erişimin sağlanmasını, umut verici yenilikçi çözümlerin ilerletilmesini ve elbette ulusal standartların ve teknik şartların uyumlaştırılmasını da içerebilir” ifadesini kullandı.

Yakıt ve enerji sektörü için makine üretiminin büyük potansiyele sahip olduğunu dile getiren Mişustin, gelecek vaat eden diğer işbirliği alanları arasında gemi yapımını, takım tezgahı yapımını, sivil insansız hava sistemleri üretimini ve ahşap sanayiini gösterdi. Başbakan, “Rusya hükümeti, iki ülkenin girişimcilerine, ileri teknolojili projelerin hayata geçirilmesinde geniş kapsamlı destek sağlamaya hazır” dedi.

 

Etiketler: , ,