Sala’nın son ses kaydı yayınlandı

Dün uçağının radardan kaybolduğu haberleri sonrasın dünya gündemine oturan Arjantinli futbolcu Emiliano Sala’nın son ses kaydı ortaya çıktı.

Arjantin basını, Emiliano Sala’nın arkadaşlarına gönderdiği ses kaydını yayınladı.

Sala’nın uçağının kaybolmasının ardından arkadaşı Diego Rolan, talihsiz futbolcunun uçuş esnasında kendisine ve birkaç arkadaşına mesaj atarak çok korktuğunu söylediğini anlattı.

Ayrıca Sala’nın ‘Uçak parçalara ayrılacak gibi görünüyor’ dediği bir ses kaydı yayınlandı.

The Telegraph’ın İspanyolca’dan İngilizce’ye çevirdiği kayıtlarda Sala’nın, “Selam millet, nasılsınız? Millet ben öldüm. Çok yorgunum. Nantes’deydim ve burada yapılacak şeyler vardı, işler asla, asla, asla, asla bitmiyor. Düşecekmiş gibi görünen bir uçaktayım ve Cardiff’e gidiyorum, çılgınlık. Yarın başlamış olacağız, öğleden sonra yeni takımımdaki çocuklarla antrenmana başlayacağız. Bakalım neler olacak. Kardeşlerim sizler nasılsınız? İyi misiniz? 1.5 saat içinde benden haber alamazsanız, beni arayacak birini gönderecekler mi bilmiyorum çünkü beni bulamazlarsa biliyorsunuz. Çok korkuyorum” dediği duyuluyor.

Piper Malibu tipi uçağın Manş Denizi’ndeki Channel Adaları üzerinde radardan kaybolduğunun açıklanması sonrası yapılan çalışmalarda henüz bir sonuca varılmadı.