Salgın döneminin en yenisi oldu

Karadağ’ın yeni ulusal havayolu şirketi Air Montenegro’nun 10 Haziran’da Podgorica’dan Belgrad ve Tivat’a uçuşlara başlayacağı açıklandı.

Havayolunun uçuş programı netleşirken, 10 Haziran’da başlayacak Podgorica-Belgrad hattında uçuşların haftalık 6 frekans, Podgorica-Tivat hattında ise 12 frekans olarak  yapılacağı bildirildi.

Daha önce Montenegro Airlines filosunda göre yapan iki adet E195 ile uçuşlara başlayacak olan havayolunun yeni tasarımına ilişkin ilk görselde geçtiğimiz günlerde yapılan basın toplantısında yayınlandı.

Air Montenegro’nun uçağının kuyruk bölümünde ülkenin simgesi olan kartal ikonunun yer aldığı görülürken, uçağın operasyonlarına yeni görünümüyle başlayacağı bildirildi.

Şirketin Saraybosna başta olmak üzere yakın zamanda yeni rotalar açıklaması ve ikinci E195 uçağını da filosuna katması planlanıyor.

Karadağ hükümeti yeni havayolu konusunda hızlı davranarak yaz sezonunda Air Montenegro’yu operasyonlara başlatırken, yeni havayolunun iflas eden Montenegro Airlines’ın aksine sürekli kar eden bir şirket olacağı açıklanmıştı.

Air Montenegro salgın döneminde kurulan en yeni havayolu şirketi olarak 10 Haziran’da gökyüzü ile buluşacak.

Ege Buğra Özen/AirTürkHaber