Sani Şener gençlere seslendi

Lise öğrencilerine yönelik bu yıl 11’incisi düzenlenen tMBA Zirvesi’nde öğrenciler, iş dünyasının önemli isimleriyle bir araya geldi.

Zirvede TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener’de Lise öğrencilerine konuşma yaparken, gençlere, “Siz eğitimin yolunu takip edin. Beyniniz rengarenk olsun ki yaratıcılık beraberinde gelsin” uyarısında bulundu.

Zirvenin konuşmacıları arasında yer alan TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener ise, taklitçilikle başarılı olunamayacağını söyleyerek, şöyle konuştu:
“Taklitçilikle başarılı olamazsınız. Özgün ilerlemelisiniz. Türkiye’de zaman zaman duyuyorum, üniversiteyi yarım bırakarak Facebook gibi çok büyük başarılar elde edilen isimlerden bahsediliyor. Ancak MIT’nin mezunlarının kurduğu şirket sayısı 28 bin civarında. Ekonomiye trilyonlarca dolarlık bir katkı sunuyor, binlerce kişiye istihdam sağlıyor. Bu nedenle siz eğitimin yolunu takip edin. Zamanı da yakalamalısınız. Dünyadaki gelişmeleri yakından izleyin. Tüm bunlarla yaptığınız işe odaklanın. Bu iş hayatında başarılı olmanız için çok önemli. Fen bilimleriyle birlikte sanatı ve sosyal bilimleri de bilin. Beyniniz rengarenk olsun ki yaratıcılık beraberinde gelsin.”