SIA’dan dijital melodili imza

Singapur Hava Yolları (SIA) bugün, yeni dijital melodili imzası olan Sound of Singapore Airlines’ı tanıttı.

Melodili imza, uçağa biniş ve iniş sırasında, SilverKris salonlarında, SIA servis merkezleri gibi diğer müşteri temas noktalarında ve uçakta çalınacak çeşitli enstrümantal parçaları içeriyor; ve Singapur Hava Yolları’nın sosyal medya hesaplarından dinlenebiliyor.

Ödüllü besteci Rohan De Livera’nın bestelediği Sound of Singapore Airlines’ın ana melodisi yeni SIA batik motifinden ilham alıyor.

Rohan ve müzisyen Dominic Murcott, SIA kabin ekibi ve yer personeli üyeleriyle birlikte, batik motifindeki çiçeklerin renk frekanslarını 14 set melodik parçaya dönüştürmek için birkaç hafta çalıştılar.

Bunlar daha sonra melodileri oluşturmak için kullanıldı. SIA’nın ikonik A Great Way to Fly jingle’ı da her parçaya dahil edildi.

SIA’nın dijital melodili imzasının nasıl yapıldığına dair ayrıntılı detaylar ekteki belgeselde bulunabilir.

Singapur Hava Yolları Ticari Başkan Yardımcısı Lee Lik Hsin konuya ilişkin açıklamasında, “Singapur Hava Yolları’nın Melodisi, hem mirasımızı hem de yeni dijital çözümlerle desteklenen kusursuz uçuş deneyimini somutlaştırırken, hava yolunun ünlü birinci sınıf hizmet standartlarını güçlendiriyor. Bu melodi, yolcularımız arasında yankı uyandıracak ve duyulduğu anda Singapur Hava Yolları’yla yaptıkları seyahatlerini anımsatacak” denildi.

Yeni SIA Batik Motifi

Yeni SIA batik motifi 26 Mart 2021’de Singapur Hava Yolları’nın Facebook sayfasında yayınlanan iki dakikalık bir video aracılığıyla anons edildi.

Motif, KrisShop’ta satılan ürünlere halihazırda dahil edilmiş durumda ve hava yolunun markasında önemli bir unsuru.

Tasarım ilhamını, ikonik Singapur Hava Yolları kabin ekibi sarong kebayasının orijinal batik motifinden ve Singapur’a özgü 10 çiçekten alıyor.

Tasarım hem Singapur Hava Yolları’nın dünyaca ünlü marka mirasına hem de Singapur’un bahçe şehir statüsüne saygı gösteriyor.

Aynı zamanda yeni Sound of Singapore Airlines projesi için bir ilham kaynağı görevi görüyor.

Kabin ekibimizin ikonik sarong kebaya üniformalarının orijinal batik motifinin yerini almayacak olsa da, yeni motif gelecek pazarlama ve marka tanıtımlarında kullanılacak.