Singapur Havayolları’ndan örnek davranış

Singapur Hava Yolları, Avustralya’da son orman yangınlarıyla büyük zarar gören toplulukları desteklemek üzere Red Cross’un Felaket Yardım ve Kurtarma fonuna 100.000 AUD$ bağışta bulunacağını açıkladı.

Singapur Hava Yolları Bölge Başkan Yardımcısı Philip Goh, yıkımın boyutlarının kavranmasının bile çok zor olduğunu ve bağışın ülke genelindeki toplulukları destekleyecek bir yere gideceğini umduğunu belirtti.

Goh yaptığı açıklamada, “Avustralyalılar bizi son 53 yıldır desteklemekteler ve biz de bu bağışın, yangınlar tarafından etkilenen kişi ve toplulukları destekleyecek bir şekilde kullanılacağını umuyoruz. Avustralya’daki yangınlar şu ana dek Singapur’un yüzölçümünün 140 katından daha büyük bir alanı etkilediği için olayın boyutlarını kavramak çok zor. Tüm düşünce ve dualarımız yangınlardan etkilenen herkesle ve yine birçokları gibi, biz de ülke çapında alevlerle savaşmaya devam eden itfaiyecilere en içten teşekkür ve minnetlerimizi iletiyoruz.” diye konuştu.

Orman yangınlarından etkilenen ve Singapur Hava Yolları ile seyahat planları bulunan yolcuların için yardım talepleri vaka bazında değerlendirileceği ve uygun bulunması halinde Singapur Hava Yolları, rezervasyonlarında değişiklik yapması gereken kişilere destek vereceği belirtildi.

Philip Goh, havayolunun, yangın yardım sürecinde daha fazla destek vermek için ülke genelindeki kilit paydaşlar yanında uçuş ortağı Virgin Australia ile de çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Goh konuya ilişkin açıkamasında, “Bu yangınlar, hepimizi bir şekilde etkiledi. Ya mülkünü kaybeden veya tahliye sonucu yerlerinden edilen dostlarımız ve ailelerimiz yoluyla doğrudan ya da krizin büyüklüğü nedeniyle dolaylı olarak,Büyük bir kararlılık içinde Avustralya halkının arkasındayız ve hem yerel hem de ulusal düzeyde destek vermek için fırsatlar aramaya devam edeceğiz. Bu fırsatlar, gerekli ürün yardımları ya da  bağış toplama çalışmalarını destekleyecek biletlerin sağlanması şeklinde olabilecektir” İfadelerini kullandı.