Singapur İstanbul’dan tahliye programın açıkladı

Singapur Hava Yolları, tahliye uçuşu gerçekleştirmek ve aynı zamanda kargo taşımacılığı yapmak üzere aşağıdaki uçuşları planladı.

SQ392 / 09 Haziran / Singapur – İstanbul   00:30 – 06:30
SQ391 / 10 Haziran / Istanbul – Singapur   01:00 – 16:30
SQ966 / 10 Haziran / Singapur – Jakarta    18:30 – 19:20

Pandemi sürecinde uçuşların iptal edilmesi sebebiyle Singapur’da kalan Türk vatandaşlarını sabah saatlerinde İstanbul’a ulaştıran Singapur Hava Yolları, kalkış uçağında ise Türkiye’de kalan Singapur ve Endonezya vatandaşlarını taşıyacak.

Covid-19 sonrası Singapur Devleti transit yolcu taşımacılığına izin vermediği için, alınan özel izinlerle Endonezya’ya gidecek olan vatandaşlar, Singapur Changi Havalimanı’nda uçaktan inmeyecekler ve aynı uçak ile Jakarta’ya devam edecekler.

Alınan hijyen önlemleri kapsamında, kabin mürettebatımızın yolcularla temasını azaltmak için İstanbul – Singapur hattında her öğünde sadece 1 çeşit yemek ikramı yapılacak.

Singapur – Jakarta hattında yemek ikramı paket şeklinde servis edilecek.

Uçaktaki tüm basılı malzemeler kaldırılmış olup, girişte tüm yolculara maske, el dezenfektanı ve dezenfektanlı mendillerden oluşan kit dağıtılacak.

Şirketimizin aldığı tedbirler gereği Economy kabinde, herhangi bir yolcunun kendini kötü hissetmesi halinde diğer yolculardan izole edilmesi amacı ile bazı koltuklar boş bırakılacak.

Uçağa binecek tüm yolcuların İstanbul Havalimanı’na giriş anından itibaren tüm uçuş boyunca maskeli olmaları gerektiği açıklandı.

Kabin ekibimiz ise maske, siperlik ve eldiven ile hizmet edecekler. El bagajlarının kabine alınmayarak kargo bölümünde taşınacağı uçuşta Türkiye’den ihraç edilen gıda ve tekstil ürünleri yer alacak.

Endonezya’ya seyahat edecek tüm yolcuların Endonezya Devleti’nin kuralları gereği yanında Covid-19 negatif olduklarını gösteren belgeler olacak.