Singapur Seattle’a başladı

Singapur Hava Yolları (SIA), Airbus A350-900 uçak tipinden toplanan ortam seslerini içeren yeni bir müzik parçasının piyasaya sürülmesiyle birlikte ilk Seattle’a non-stop uçuşunu gerçekleştirdi.

SIA ile Seattle merkezli sanatçı Chong the Nomad arasındaki işbirliğinden doğan bu parça, SIA’in ”Seattle Şimdi Kulağa Daha Hoş Geliyor” isimli kampanyasının bir parçası oldu.

“Seattle, zengin müzik sahnesiyle tanınırken ve Nirvana, Pearl Jam ve Jimi Hendrix gibi önemli müzik duayenlerine ev sahipliği yapıyor.

Singapur Hava Yolları Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Sayın Campbell Wilson konuyla ilgili olarak, ”Seattle’a olan ilk uçuşumuzun başlamasıyla birlikte bütünüyle eşsiz bir müzik parçası yaratarak hem biraz eğlenmek hem de bu mirasa günümüzde de sahip çıkmak istedik. Geleceğin yapımcı ve beatsmithi Chong the Nomad ile olan çalışmamızda doğrudan Airbus A350’den toplanan sesleri birleştirerek yepyeni bir parça yarattık ve bu yenilikçi ve eğlenceli işbirliğinin son ürününü sizlerle paylaşmaktan heyecan duyuyoruz” diye konuştu.

“Non-Stop” başlıklı enstrümantal parça, A350 uçaklarının kusursuz düzenini ve motorun gürültüsü, gümüş eşya tıkırtıları, emniyet kemeri tık sesi, uçuş görevlisi çağırma butonu ve hatta Singapurlu Kızın o tanıdık karşılama sesi gibi sürekli uçan kişilerin aşina olduğu sesleri içeriyor.

A350’nin burun tekerleğinin lastikleri üzerindeki tıpalar veya kokpit kontrolü sırasındaki girdap ve mandalları da dahil olmak üzere diğer tüm sesler parçaya vuruş ve bas olarak gömülüyor.

Sesler, Chong’un kendine has pop-elektronik tarzı ile birleştiriliyor.

Bu şarkı Spotify’dan, https://spoti.fi/2kjni88 linkinden, ücretsiz olarak dinlenebiliyor.

SIA, şu anda haftada 3 kez Seattle’a non-stop uçuş gerçekleştiriyor. Bu uçuşlar önümüzdeki aydan itibaren haftada 4’e çıkacak.

Seattle seferleri başladı

Singapur Hava Yolları (SIA), 3 Eylül 2019 tarihinde sabah Singapur’dan Seattle’a SQ28 No’lu uçuş ile ABD’ye yönelik non-stop uçuşunu gerçekleştirdi.

Singapur Changi Uluslararası Havalimanı’ndan 3 Eylül 2019 tarihinde saat 09:27’de (Singapur saati) kalkış yapan uçak aynı gün içinde saat 09:05’te (ABD saati) Seattle-Tacoma Uluslararası Havalimanı’na indi.

Singapur-Seattle uçağına binen yolcularımıza, içinde hatıra sertifikası, SIA Batik tükenmez kalemi, pasaport kılıfı ve Seattle semalarının silüetini gösteren küçük bir not defteri olan özel bir hediye çantası takdim edildi.

Yolcular ayrıca çıkış kapısında kabin ekibiyle birlikte fotoğraf çekilme fırsatı da yakaladı. Uçak Seattle-Tacoma Uluslararası Havalimanına vardıktan sonra ise klasik su takı ile karşılandı.

Seattle; Los Angeles, New York (Newark) ve San Francisco’dan sonra Singapur’dan aktarmasız uçuş yapılan dördüncü ABD şehri oldu.

Seattle uçuşları ilk etapta haftada üç kez gerçekleştirilecek ve Ekim ayı itibari ile haftada dört sefere çıkarılacak; böylece haftalık Singapur-ABD aktarmasız uçuş hizmeti sayısı 31’e ulaşmış olacak.

SIA’nın Houston, Los Angeles, New York (JFK) ve San Francisco’ya olan mevcut tek aktarmalı uçuş hizmetleriyle birleştirildiğinde ABD’deki toplam uçuş sayısı haftada 57’ye yükselmiş olacak.

Yeni Seattle hizmeti, yolculara Güneydoğu Asya, Kuzey Asya ve Avustralasya gibi kilit pazarlardan Kuzey Amerika’ya daha hızlı ve daha kolay bağlantı sunarak Singapur ağının daha da güçlenmesine yardımcı olacak.

Bu rotalarda, 42 Business Class, 24 Premium Economy Class ve 187 Economy Class koltuğuna sahip Airbus A350-900 tipi uçağımız kullanılıyor.