Singapur yeniledi

Singapur Havayolları, sekiz saate kadar olan uçuşları yeniden tanımlayacak olan yeni Boeing 787-10 filosunun donatıldığı yeni nesil kabin ürünlerini görücüye çıkardı.

Yeni kabin ürünleri; Business Class müşterileri için tamamen yatırılabilen yatak ve doğrudan koridor erişimi, Economy Class müşterileri için ergonomik olarak tasarlanmış sırt destekleri ile altı yöne ayarlanabilir koltuk başlıkları ve myKrisWorld ile tüm müşterilere kişiselleştirilmiş uçak içi eğlence deneyimi sunuyor.

Ürünlerin tamamı, bugün Singapur’da düzenlenen etkinlik kapsamında sergilendi.

Etkinlik, Kuzey Karolina North Charleston’daki Boeing üretim tesisinden gelen ilk 787-10’un gelişinin ardından gerçekleştirildi.

337 koltuğa sahip 787-10 model uçaklar; 36 Business Class ve 301 Economy Class olmak üzere iki kabin sınıfından oluşuyor.

B787-10’un Stelia Aerospace üretimi olan yeni Business Class koltukları, tüm müşterilerin koridora doğrudan erişimini mümkün kılan 1-2-1 kurulumunda ileriye bakacak şekilde düzenlendi.

180 derece yatak haline getirilebilen koltuklar ile Business Class’daki müşteriler, en kısa uçuşlarda bile daha fazla konforun tadına varacaklar.

Müşteriler dinlenirken, Panasonic’in en yeni eX3 sistemi ile çalışan 18″ full HD dokunmatik ekranlarından Singapur Havayolları’nın ödüllü eğlence sistemi KrisWorld’ün eğlenceli dünyası ile daha fazla seçenenekten faydalanacak.

Tüm koltuklar 65 cm genişliğinde olup içe çekilebilen kol ve dayanakları yükseltilip alçaltılabilen özellikte.

Orta sıra koltukları birbirinden ayıran bölmelerin ayarlanabilir olması, tek başına veya birlikte seyahat eden müşterilerin istedikleri mahremiyete ulaşmalarına olanak sağlıyor.

Kişisel eşyaların yerleştirilebileceği geniş alan seçenekleri, koltuk içi güç kaynağı ve USB girişlerinin olduğu panel ve ışık şiddetinin ayarlanabildiği entegre okuma ışığı gibi seyahat deneyimini güzelleştirecek olanaklar da yolculara sunuluyor.

RECARO tarafından tasarlanan ve üretilen yeni Economy Class koltukları, daha iyi bir uçak içi deneyimi yarattı.

3-3-3 şeklinde yerleştirilmiş 787-10 içerisindeki 301 Economy Class koltuğunun tamamında, seyahat konforunu arttıran ergonomik tasarımlı sırt destekleri ile daha fazla boyun desteği sağlamak için katlanabilir kanatları olan altı yöne ayarlanabilir baş destekleri mevcut.

Economy Class müşterileri aynı zamanda; kişisel 11,6″ full HD monitörlerinde 1.000’i aşkın film, TV programı, müzik ve oyunun bulunduğu KrisWorld uçak içi eğlence deneyimine sahip olacak.

Economy Class’da yolcuların küçük kişisel eşyalarını yerleştirebilecekleri alanlar, paltolarını asabilecekleri bir askılık, USB girişi ve koltuk içi güç kaynağı gibi diğer özelliklerden de faydalanabilecekler.

Yeni Uçak İçi Eğlence Deneyimi 787-10’lerdeki tüm yolcular, dünyanın ilk defa uçak içi eğlence sisteminin kişiselleştirmesine olanak sağlayan myKrisWorld ile uçak içi eğlence deneyimleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olacaklar.

myKrisWorld; müşteri tercihlerine bağlı içerik tavsiyeleri ve geçmiş görüntüleme gibi özelliklere sahip ve KrisFlyer üyeleri, içerikleri işaretleyebilecek ve kaldıkları yerden devam edebilecek olup birbirini takip eden uçuşlarda tercihlerini kişiselleştirme ve kaydetme olanağına sahip olacaklar.

Singapur Havayolları; KrisWorld üzerinden Toca Boca ve Sago Mini oyunlarını sunan ilk havayolu şirketi.

İlk başta sadece 787-10’larda kullanılacak olan bu popüler eğlence seçeneği, sonrasında kademeli olarak diğer uçak modellerinde de müşterilerin kullanımına sunulacak.

Yeni 787-10’lar aynı zamanda Panasonic’in Küresel İletişim Hizmetleri tarafından destekli uçak içi WiFi ve Panasonic’in tek mülkiyetli bağlı şirketi Aeromobile tarafından sağlanan GSM telefon hizmetleri ile donatılmış olacak.

Singapur Havayolları CEO’su Goh Choon Phong “Boeing 787-10 filomuzdaki yeni kabin ürünleri, marka vaadimizin en önemli desteklerinden biri olan ürün liderliğine karşı tereddütsüz bağlılığımızı güçlendirmektedir. Yeni ürünler, müşterilerimizle müzakerelerimiz, koltuk tasarımcılarımız ve üreticilerimizle yakın çalışmalarımız sonucu geliştirilmiştir. Business Class içerisinde geriye tam olarak yatırılabilen koltuklar ve Economy Class içerisinde birçok yeni özelliği kapsayan yeni bölgesel kabin ürünlerimiz ile müşterilerimize kısa uçuşlarda bile çok daha konforlu bir uçak içi deneyim sunacağımıza eminiz” dedi.

Singapur Havayolları, ilk 20 adet 787-10’ların yeni kabin ürünleriyle donatılması amacıyla 350 milyon dolar yatırım yaptı.

Havayolu, 49 adet kesin sipariş ile 787-10’ların ilk ve en büyük müşterisi.

Singapur Havayolları; 2021/22 mali yılında teslim edilecek 20 adet Boeing 777-9’un da kesin siparişini verdi.