Singapur’a yeni yönetici

Singapur Havayolları, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren Goh Swee Chen’in bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak yönetim kuruluna atandığını duyurdu.

Singapur’daki Shell Şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Goh, Çin ve Hollanda’da, 2003 yılından bu yana, üst düzey görevlerde bulundu.

Goh, Shell’e katılmadan önce, Malezya, Japonya ve Singapur’da 14 yıl boyunca Procter & Gamble ve bundan da önce, Avusturalya ve ABD’de IBM için görev yaptı.

Yeni Zelanda Wellington Victoria Üniversitesi Bilişim Bilimi Fakültesinden mezun olan Goh, Chicago Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Master yaptı ve 2018 yılında Chicago Booth Distinguished Alumni (Dikkat Çeken Öğrenci) ödülüne layık görüldü.

Bir Sulh Hakimi de olan Goh Swee, Singapur Teknoloji ve Tasarım Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Üyesi, İnsan Kaynakları Uzmanlar Enstitüsü Başkanı, Singapur Milli İşverenler Federasyonu Başkan Vekili, Singapur Küresel Ağ Başkanı, Ulusal Sanatlar Kurulu Kurul Üyesi ve Pte Ltd ve CapitaLand Ltd. İnsan Temelli Liderlik Enstitüsü Direktörü görevlerini de icra ediyor.