Singapur’dan ABD’de yeni rota

Singapur Havayolları ABD’deki yeni uçuş noktası olan Seattle’a uçuşlara başlamaya hazırlanıyor.

Singapur-Seattle seferinin 3 Eylül 2019 tarihinde başlaması planlanırken, seferlerin ilk etapta 3 frekans, sonrasında ise 4 frekansa çıkarılacak.

Seattle hattında42 Business Class, 24 Premium Economy Class ve 187 Economy Class koltuğa sahip Airbus A350-900 uçağı kullanılacak.

İlgili ülke yetkililerin onaylarına istinaden, SQ28 uçuşları ilk önce Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri saat 09.25’te Singapur’dan kalkacak ve aynı gün saat 09.05’te Seattle’a ulaşacak (hepsi yerel saatle). SQ27 olarak yapılacak geri dönüşler, her Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri saat 10.40’ta Seattle’dan hareket edecek ve ertesi gün saat 17.30’da Singapur’a varacak. Ekim 2019’dan itibaren, SQ28 ve SQ27 uçuşu Her Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşecek.

Singapur Havayolları CEO’su Goh Choon Phong “Yeni direkt uçuşumuz olan Seattle, ABD pazarındaki önemli faaliyetleriimizi genişletme ve uçuş ağımızı büyütme amacımızın bir göstergesidir. Yeni hizmetler aynı zamanda, Güneydoğu Asya, Güney Asya, Okyanusya gibi kilit pazarlardan Kuzey Amerika’ya yönelik olarak, müşterilerimize daha hızlı ve uygun erişim sunarak, Singapur merkezini daha da güçlendirecek” açıklamasında bulundu.

Singapur Havayolları, 27 adet direkt Singapur-ABD uçuşu dahil, Aralık 2018’den itibaren, ABD’ye haftada 53 uçuş gerçekleştirecek.

Yeni Seattle uçuşlarının gelecek yıl başlamasıyla beraber, ABD’ye yapılacak uçuş sıklığı haftada 57’ye ulaşacak.