Singapur’dan İstanbul’a özel kargo seferi

Singapur Hava Yolları (SIA) ve Temasek Vakfı, temel tıbbi malzemelerin, diğer sağlık ve insani yardım malzemelerinin dünyanın her yerindeki ihtiyaç noktalarına hava yoluyla taşınmasına yardımcı olmak ve küresel Covid-19 mücadelesini desteklemek için Dünya Gıda Programı (WFP) ile ortaklık yapıyor.

Bu ortaklığın bir parçası olarak SIA bugün İstanbul’a ilk kargo seferini gerçekleştirdi. İlk kargo seferinin ‘Airbus’ın ürettiği 10,000. Uçak’ ile yapılması dikkatlerden kaçmadı.

Uçuş No Kalkış tarihi Varış tarihi Gün Kalkış İstasyonu Kalkış zamanı Varış İstasyonu Varış zamanı
SQ  0392 14 Eylül 20 15 Eylül 20 Pazartesi SIN 23:30 IST 05:30
SQ  0391 15 Eylül 20  16 Eylül 20 Salı IST 23:00 SIN 14:30

Küresel Covid-19 mücadelesinde lojistik omurga olan WFP, düzenli bir malzeme akışı ve destek sağlamak için merkezinden yolcu / kargo ağlarını kullanıyor.

Mayıs ayında bu hizmetlerin başlamasından bu yana 159 ülkeye 800’den fazla insani yardım uçuşu gerçekleştirdi. 188 jumbo jeti doldurmaya yetecek kargoyla mücadeleye devam etmesi bekleniyor.

Bu anlaşmaya göre, SIA Temasek Vakfı’ndan 6,5 milyon Amerikan Doları tutarında bir taşıma hizmetini maliyetine gerçekleştiriyor.

Singapur Hava Yolları Kargo Kıdemli Başkan Yardımcısı  Chin Yau Seng, “Bu anlamlı programda WFP’ve Temasek Vakfı ile ortak olmak SIA için bir zevktir. Bu, küresel bir hava kargo sağlayıcısı olarak uzmanlığımızı kullanmamıza, ihtiyaç noktalarına temel malzemeleri sağlamak için uluslararası ağımızı kullanmamıza ve Covid-19’dan doğrudan etkilenen topluluklar üzerinde olumlu bir etki yaratmamıza yardımcı olacak.” çıklamasında bulundu.