SkyUp’tan Antalya hamlesi

Ukraynalı SkyUp Havayolları, Antalya’da uçakları için hat bakım istasyonu açtığını açıkladı.

Sky-Stream adıyla Antalya Havalimanı’nda hizmete giren bakım istasyonunda bugün itibariyle 41 SkyUp çalışını olduğu açıklanırken, merkezde Boeing 737-600/700/800/900 uçaklarının bakımlarının yapılacağı öğrenildi.

SkyUp Havayolları Genel Müdürü Dmytro Seroukhov konuya ilişkin açıklamasında, “Ekibi korumak ve iş sağlamak bugün birincil görevlerimizden biridir. Teknik uzmanlarımızın savaş koşullarında çalışmaya devam edebilmeleri, uçak bakım lisanslarının gerekli deneyimi ve geçerliliğini sürdürmek için gerekli bir gerekliliktir. Ayrıca, zaferimizden sonra Ukrayna havacılık endüstrisinin canlanması için ülkenin profesyonel potansiyelini korumamız bizim için bir şans. Ukrayna Devlet Havacılık İdaresi ve Türk ortaklarımız TD Team, Corendon Airlines, Freebird Airlines, Tailwind Airlines’ın desteği ile Antalya’daki istasyonumuzda faaliyetlere başladık” ifadesini kullandı.

Sky-Stream bakım organizasyonu Mart 2021’de tescil edilirken, Ukrayna’da başlayan savaş nedeniyle şirket faaliyetlerine başlayamadı.

Antalya’daki istasyonda üç SkyUp uçağı bulunurken, Ağustos ayının sonunda, bunlara bir uçak daha eklenecek ve sonbaharda iki uçak daha eklenecek.

AirTürkHaber