TALPA 60’ncı yılını kutladı

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) kuruluşunun 60’ıncı yıl dönümünü düzenlenen bir kokteylle kutladı.

Derneğin genel merkezinde 17:00-19:00 arasında düzenlenen kokteyle, TALPA yönetim kurulu ve üyeleri, Talpa Eski Başkanı Tuna Gürel ve STK temsilcileri katıldı.

Kokteylde bir konuşma yapan TALPA Başkanı Kaptan Pilot M. Ayhan Günal şunları söyledi;

“60 yıl, bir sivil toplum kuruluşu için uzun bir süre. İstikrarın, dayanışmanın, sahiplenme duygusunun en açık göstergesi. Bugün ülkemizde faal olarak kayıtlı tam 113.000 dernek var. Bugüne kadar kapanan dernek sayısı ise 177.000. Dernekleri kurmanın çok da zor olmadığını biliyoruz. Asıl zor olan dernekleri yaşatmaktır, ayakta tutmaktır. Türk pilotları olarak bunu 60 yıldır başarabildiğimiz için ne kadar övünsek azdır.

TALPA ülkemizin en eski derneklerinden biridir. 60. Yılımızı gururla ve onurla kutlarken başta Derneğimizi kuran meslek büyüklerimiz olmak üzere, bugünlere ulaşmasında emek ve mesai harcayan tüm Başkanlarımıza, yönetim kurullarımıza ve üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Ebediyete intikal edenlere rahmet, yaşamını sürdürenlere sağlık ve mutluluklar diliyoruz.

TALPA yönetimi olarak bizler de; 2.5 yıl önce aldığımız TALPA bayrağını daha da yükseltmek, onurlu ve saygın TALPA’ya katkı vermek için çalışmaya devam ediyor, nice yıldönümlerinde bir arada olmak dileği ile saygılar sunuyoruz.”

Etiketler: ,