Teknofest rekor kırdı

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST dördüncü gününde 1 milyondan fazla ziyaretçi katılımı ile rekor kırdı.

TEKNOFEST birinci gününde 25 bin 437, ikinci gününde 300 bin, üçüncü gününde 600 bin, dördüncü gününde 1 milyondan fazla ziyaretçi ağırlayarak 4 günde 2 milyona yakın kişiyi ağırladı.

Yediden yetmiş yediye TEKNOFEST’e koşan ziyaretçilerin yanı sıra bugün festivali TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu da ziyaret etti.

Bayraktar KIZILELMA ve SOLO Türk gökyüzünde bir ilki gerçekleştirdi

Festival dördüncü gününde teknoloji, bilim, havacılık-uçuş gösterileri, sergiler, zirveler, atölyeler, teknoloji yarışmaları, sahne gösterileri ve etkinliklerle devam etti.

Milli gururumuz Bayraktar KIZILELMA ve SOLO Türk gökyüzünde bir ilki gerçekleştirerek birlikte muhteşem bir uçuş yaparak TEKNOFEST ziyaretçilerini selamladı.

Gökyüzünün eşsiz kartalları Türk Yıldızları ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden Fursan Al Emarat Hava Akrobasi ekibinin İstanbul semalarında birlikte gerçekleştirdiği uçuş gösterisi nefes kesti.

Hürkuş, Atak Helikopter, Solo Türk, Türk Yıldızları, GYROCOPTER, Aksungur, Gökbey, AB412 ve S70 Çelik Kanatlar özel uçuş gösterileriyle heyecanı göklere taşıdı.

Festivale katılan S70 Çelik Kanatlar öğrencilerle gerçekleştirdiği uçuş etkinliğinde öğrencilere unutulmaz bir deneyim yaşattı.

Etiketler: