Tel Aviv hattında büyük atak

Lufthansa Grubu’na bağlı Austrian Airlines (Avusturya Havayolları) Tel Aviv hattında sefer artışına gideceğini ve haftada 18 sefer yapacağını duyurdu.

Yapılan planlamaya göre, 25 Mart 2018’den itibaren Viyana-Tel Aviv hattında sefer sayısının 18’e çıkarılacağı bildirildi.

Geçen yılın aynı dönemine göre haftada 4 ek frekans yapılacağı bildirilirken, havayolunun kış döneminde Tel Aviv seferlerine ikinci kez artışa gideceği açıklandı.

2018/19 kış sezonunda Austrian Airlines’ın Viyana-Tel Aviv hattında sefer sayısını 21’e çıkaracağı ve geçen yılın aynı dönemine oranla iki kat fazla uçuş düzenleyeceği öğrenildi.

Austrian Airlines Baş Ticari Sorumlusu Andreas Otto Tel Aviv uçuşlarında yapılan artışa ilişkin açıklamasında, Tel Aviv’in kendileri için çok önemli bir nokta olduğunu sadece direk uçuşlar için değil uzun mesafeli uçuşalar içinde etki yapmasının beklendiğini vurguladı.

Transfer trafiğinde Tel Aviv hattının önemli olduğunu belirten Otto, ek frekansların hem yolcu rakamlarının artmasına, hem de özellikle Amerika olmak üzerine uzun mesafe uçuşlara büyük katkısının olacağını ifade etti.

Ege Buğra Özen/AirTürkHaber