THY-Azul Brazilian’dan anlaşma

Türk Hava Yolları, Brezilya merkezli havayolu Azul Brazilian Airlines ile Sık Uçan Yolcu Programı (FFP) Anlaşması imzaladı.

Türk Hava Yolları’nın çok kazandıran yolcu sadakat programı Miles&Smiles, 10 milyon üyesiyle bugün dünyanın önde gelen havayolu sadakat programları arasında yer alıyor.

Sunduğu ayrıcalıklarla kesintisiz bağlantılar üzerinden mükemmel bir seyahat deneyimi vaat eden Miles&Smiles, program üyelerinin bu ayrıcalıklarla çok daha geniş bir coğrafyada seyahat edebilmeleri için iş birliği ağını genişletiyor.

Üyelerine, Türk Hava Yolları uçuşlarının yanı sıra ortak havayolları uçuşlarında da mil kazanma ve harcama fırsatı sunan program, Türk Hava Yolları’nın üyesi olduğu Star Alliance bünyesindeki havayollarıyla var olan, 27 Sık Uçan Yolcu Programı (FFP) anlaşmasına ek olarak, Brezilyalı taşıyıcı Azul Brazilian Airlines’ı da havayolu program ortaklarına dâhil etti.

Türk Hava Yolları’nın Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, Azul Brazilian Airlines’ın Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alexandre Wagner Malfitani başta olmak üzere taraflardan birçok yönetici ve basın mensubunun katılımı ile Azul Brazilian Airlines’ın São Paulo’daki Genel Merkezi’nde düzenlenen törenle imzalanan anlaşma çerçevesinde, 1 Ocak 2019 itibariyle gerçekleştirilecek uçuşlarda mil kazanmak ve ödül bilet düzenlemek mümkün olacak.

Bu tarih itibariyle Miles&Smiles üyeleri, Azul Brazilian Airlines tarafından gerçekleştirilen uçuşlarda mil kazanabilecek ve millerini Azul Brazilian Airlines’da ödül bilet düzenleyerek kullanabilecekler. Aynı şekilde, Azul Brazilian Airlines’ın sadakat programı olan TudoAzul üyeleri de Türk Hava Yolları uçuşlarında mil kazanıp harcayabilecekler.

Anlaşmayla ilgili görüş beyan eden Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur; “Azul Brazilian Airlines ile ortaklığımızı genişletmekten mutluluk duyuyoruz. Kendileriyle hâli hazırda, geçtiğimiz yılın sonunda kurduğumuz ve başarıyla devam eden bir kod paylaşımı iş birliğimiz bulunuyor. Bu FFP anlaşması ile birlikte, Azul ile olan mevcut ortaklığımızı çok daha yüksek bir seviyeye taşıyoruz.” dedi.