THY en değerli marka seçildi

Marka değerleme ve strateji danışmanlığında dünyanın önde gelen bağımsız kuruluşlarından olan Brand Finance, 2020 yılı değerlendirme sonuçlarını açıkladı.

Bu yılki sonuçlara göre Türk Hava Yolları, Türkiye’nin tüm sektörlerde “En Değerli Markası” ilân edildi. Geçtiğimiz yıllarda da bu unvana lâyık görülen bayrak taşıyıcı havayolu, 2020 yılı sonuçları ile Türkiye’nin en değerli markası unvanını bir kez daha tescilledi.

Konuya ilişkin olarak görüşlerini bildiren Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; “Türkiye’nin tüm sektörlerdeki en değerli markası olarak sıklıkla ilân edilmekten dolayı onur ve mutluluk duyuyoruz. Bu toprakların bayrak taşıyıcı havayolu ve en bilinen küresel markası olarak, bu unvanların layığını gereğince taşımaya devam edeceğiz.” dedi.

Finans ve pazarlama değişkenleri merkezinde yürüttüğü araştırmalarla global ölçekli binlerce markayı mercek altına alan Brand Finance, marka gücü ve değeri kriterlerine göre şekillendirdiği sıralamayı, 1996 yılından bu yana her yıl düzenli olarak kamuoyu ve sektörlerin dikkatine sunuyor.