THY kabin memurlarını unutmadı

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Türk Hava yolları, her yıl 31 Mayıs’ta kutlanan Dünya Kabin Memurları Günü’ne özel anlamlı bir video hazırladı.

Milyonlarca yolcunun güvenli ve ayrıcalıklı seyahatine eşlik eden kabin memurlarının, asli görevlerinin yanı sıra çok yönlü misyonlarına da değinilen videoda; Türk Hava Yolları ailesinin yeri geldiğinde rahatsızlanan bir yolcuya ilk müdahaleyi yapan bir sağlık görevlisi, yeri geldiğinde ise yardım elini dünyanın dört bir yanına uzatan iyilik elçisi yönlerine vurgu yapıldı.

Pandemi sürecinde önemli rol aldılar

Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınında Türkiye’nin başarılı mücadelesine önemli bir katkıda bulunan Türk Hava Yolları, dünyanın 70’ten fazla ülkesinden 50 binin üzerinde vatandaşı tahliye uçuşları ile yurda taşıdı.

Kabin memurları, bu uçuşlarda gerekli tüm önlemleri alarak vatandaşların güvenli ve sağlıklı seyahati için özverili bir performans sergiledi.

Kabin Memurluğu 31 Mayıs 1980’de profesyonel meslek olarak kabul edildi.

Kabin Memurluğunun 1980 yılında ilk kez profesyonel meslek olarak kabul edildiği gün olması nedeniyle 31 Mayıs günü, dünyanın pek çok ülkesinde uzun yıllardır Kabin Memurları Günü olarak kutlanıyor.

Tarihteki ilk kabin memuru olan Alman Heinrich Kubis’in ilk uçuş görevini 1912 yılında gerçekleştirdiği biliniyor.

Türk Hava Yolları da Türkiye’de 1999 yılından beri kutlanan bu özel günü bu yıl filosunda görevli 12 binden fazla Kabin Memuru ile birlikte kutluyor.

Etiketler: ,