THY ne kadar daha büyüyebilir?

Dünyanın en çok noktasına uçan havayolu unvanını ciddi bir farkla elinde bulunduran Türk Hava Yolları, uçuş ağını genişletmeye devam ediyor.

2019’da yeni noktalara seferlere başlayan milli havayolu 2020 yılında da yeni hatlar açmayı planlıyor.

THY’nin dünyanın en çok uçan havayolu unvanı yabancı basında gündem oluştururken, Simple Flying portalın da Laura Ash imzalı haberde, THY’nin ne kadar daha büyüyebileceği mercek altına alındı.

126 ülkede 318 noktaya uçan THY’nin dünya ülkelerinin %64,4’üne seyahat ettiği vurgusu yapıldı ve havayolunun gelişiminin çok başarılı olduğu ifade edildi.

THY’nin Türkiye’nin stratejik konumu sayesinde Avustralya ve Şili’de operasyonlar düzenleyebileceği bu görselle açıklandı.

Türkiye’nin dünyadaki stratejik konumu sayesinde her noktaya zorluk çekmeden ulaşabilme avantajını çok doğru kullanan THY’nin, Avustralya gibi uzak noktalara ise henüz yatırım yapmadığı ancak bu bölgelerde de kod paylaşımı anlaşmaları ile operasyonlar yürüttüğü belirtildi.

THY’nin filosunun yeni A350 ve B787 uçakları ile genişledikçe uçuş ağının artacağına vurgu yapılan haberde, geçen yıl Mexico City hat açılışında THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın “Büyüme stratejimiz çerçevesinde uçuş ağımızın sınırlarını genişletmeye devam ediyoruz” sözlerine yer verildi.

İngiliz haber sitesi, B737 MAX sorunun çözüme kavuşması ve filoya eklenecek yeni uçaklarla THY’nin gelecek dönemde Avustralya’da genişleyebileceği ayrıca Latin Amerika ile Güney Pasifik’te de yeni noktalara operasyonlara başlayabileceğine vurgu yaptı.

THY 2020 yılın da Malabo (Ekvator Ginesi), Haneda (Japonya), Newark (ABD) ve Vancouver (Kanada) seferlerine başlamayı planlıyor.

AirTürkHaber