THY Open 2019’da sıra dışı turnuva

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu Türk Hava Yolları, Turkish Airlines Open 2019 kapsamında sıra dışı bir turnuvaya imza attı.

“Epik Golf Topu Yarışı”nda 72 profesyonel golf oyuncusunu temsil eden 72 golf topu hazırlanan 194 metrelik özel parkurda dört eleme ve bir final yarışı şeklinde düzenlenen turnuvada yarıştı. Yarışlar dünyaca ünlü motor yarışı spikeri David Croft tarafından yorumlandı.

Her eleme yarışında ilk 5’e giren topların tur atlamasıyla, toplam 20 topun yer aldığı bir final yarışı gerçekleştirildi.

Heyecanla takip edilen elemelerin ardından finali Güney Afrikalı golfçü Justin Harding’i temsil eden “61” numaralı top kazanırken, yarışta ikinciliği Japonyalı golfçü Hideto Tanihara’yı temsil eden “18” numaralı top, üçüncülüğü ise Tayvanlı golfçü C. T. Pan’ı temsil eden “17”’numaralı top elde etti.

En hızlı tur süresine 1:02:32’lik derecesiyle 18 numaralı topla Hideto Tanihara ulaşırken, en yüksek hıza ulaşma ödülünü ise 3.2 m/s hızla 17 numaralı topla mücadele eden C. T. Pan kazandı.

2013’ten beri Turkish Airlines Open’ın isim sponsoru olan Türk Hava Yolları, farklı ilgi alanlarına sahip golf severlerin ve dünyaca ünlü golf oyuncularının katılımıyla gerçekleştirdiği turnuvada hayata geçirdiği eğlenceli proje ile golfe olan farkındalığı artırmak ve ilgiyi geliştirmeyi amaçlıyor.