THY uzaktan çalışmayı yine uzattı

Türk Hava Yolları’nda koronavirüs tedbirleri kapsamında devam eden uzaktan çalışma sisteminin Mayıs sonuna kadar uzatıldığı açıklandı.

THY İstihdam Başkanlığı tarafından çalışanlara yapılan açıklamada, uzaktan çalışma konusunda çalışanlardan gelen talepler ve pandeminin mevcut durumu göz önüne alınarak THY’nin yurt içi yerleşkesinde uzaktan çalışma sisteminin 31.05.2021 tarihine kadar uzatıldığı belirtildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

“Uzaktan çalışma konusunda sizlerden aldığımız geri bildirimler ve pandeminin mevcut durumu göz önünde bulundurulduğunda, yeni bir değerlendirme ve bilgilendirme yapılana kadar Ortaklığımız yurt içi yerleşkelerinde uzaktan çalışmanın 31.05.2021 tarihine kadar devam ettirilmesine karar verilmiştir.

Uzaktan çalışma usul ve esasları aynı şekilde sürdürülecek olup Çalışan Destek birimimize siz değerli çalışma arkadaşlarımızdan gelen sorular ışığında hazırladığımız “Sıkça Sorulan Sorular” dokümanını da ekte bulabilirsiniz.

Uçuş çalışanı arkadaşlarımız için uçuş frekansları göz önünde bulundurularak planlama yapılacaktır.

Yayınlanan genelge ve kurallara üst düzeyde hassasiyet gösterilmesi toplumsal bir görev olmanın yanı sıra ailelerimizin ve sevdiklerimizin sağlığını muhafaza etmek için de en önemli önceliğimiz olmalıdır.”

AirTürkHaber