THY pilot adayları arıyor

Türk Hava Yolları gelecek hedefleri doğrultusunda yeni pilotlar yetiştirecek.

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları beklentilerin de ötesinde bir performans sergileyerek geride bıraktığı 2017 yılının ardından yeni hedefleri için önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Türk Hava Yolları, dünyanın en iyi havayolu şirketleri arasındaki yükselişine katkı sağlayacak pilotlarını yetiştirmek üzere yeni istihdam duyurusu yayınladı.

Bayrak taşıyıcı, 2017 yılındaki yükseliş ile birlikte şirketin farklı departmanlarında oluşan iş gücü ihtiyacını karşılayacak istihdam duyurularını web sitesindeki* kariyer bölümünde yayınlıyor.

Şirket, yayınladığı “Yetiştirilmek Üzere II.Pilot Aday Adayı” ilanı ile de Türkiye’nin bayrağını dünyanın 120 ülkesine taşıma hayali olanlara Türk Hava Yolları’nın kokpit ekibine katılma çağrısında bulundu.

Türk Hava Yolları’nın tüm masrafları karşıladığı eğitim programına dil belgesi şartı aranmaksızın** başvuru yapılabilecek.

Üniversitelerin örgün veya açık öğretim bölümlerinden lisans derecesinde mezun adaylar, işe alım sürecini başarıyla tamamladıkları takdirde maaş desteği de alacakları eğitime başlayacaklar.

18 ile 24 ay arasında süren eğitimleri de başarıyla geçen adaylar ise bayrak taşıyıcının 331 uçaklık ve daima gelişen uçak filosunda ikinci pilot olarak göreve devam edecekler.

Türk Hava Yolları bünyesinde görevli 4374 pilot dünyanın en çok ülkesine uçan havayolunun 120 ülkedeki operasyonlarında görev alıyor.

* Yetiştirilmek Üzere II.Pilot Aday Adayı ilanına linke tıklayarak ulaşabilirsiniz;

https://www.turkishairlines.com/tr-tr/kariyer/is-ilanlari-duyurular/thy-ao-yetistirilmek-uzere-II-pilot-aday-adayi-ariyor-01022018/index.html

**Dil belgesinin eksikliği başvuru için bir engel teşkil etmemektedir. İlan şartlarında gerekli olduğu belirtilen dil belgelerini teslim edebilmeleri için adaylara başvuru süreci sonrasında ek süre tanınacak