THY’de iki yıl sonra yoğun bayram mesaisi

Türk Hava Yolları, Ramazan Bayramı tatilini kapsayan 30 Nisan-8 Mayıs tarihleri arasında 259 ek sefer gerçekleştirecek

Dünyanın en çok ülkesine uçan, operasyonlarını yurt dışında 279, yurt içinde ise 50 şehirde sürdüren ve geniş uçuş ağı ile misafirlerine ayrıcalıklı uçuş deneyimi sunan Türk Hava Yolları, 2-4 Mayıs tarihleri arasındaki Ramazan Bayramı’nı da kapsayan 30 Nisan-8 Mayıs tarihleri aralığında 259 ek sefer düzenleyecek.

Uçuşlarını misafirlerinin beklentilerini karşılayacak bir planlamayla icra eden bayrak taşıyıcı, dokuz günlük bayram sürecinde oluşabilecek ulaşım yoğunluğuna, İstanbul ve Ankara’dan düzenleyeceği ek seferler ile çözüm sağlayacak.

Türk Hava Yolları’nın hareket merkezi İstanbul Havalimanı kalkışlı ve varışlı olmak üzere düzenleyeceği toplam ek sefer sayısı 187 olacak.

Bayrak taşıyıcının başarılı markası AnadoluJet de İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Havalimanlarından (kalkışlı ve varışlı) toplam 72 ek uçuş gerçekleştirecek.

Tatilcilerin en çok tercih ettiği noktalar yurt içinde Antalya, Trabzon; yurt dışında ise İtalya ve Karadağ oldu

Dokuz gün sürecek bayram tatilini aileleriyle birlikte, sıcak denizlerde ya da yurt dışında geçirmek isteyen misafirlerin seyahat tercihleri de netlik kazandı.

Yurt içinde en çok tercih edilen noktalar Antalya, Trabzon, Gaziantep ve Diyarbakır olurken; yurt dışında ise İtalya, Karadağ, Makedonya ve Sırbistan tercihlerde öncelikli yerini aldı.