THY’de MAX’leri yere indirdi

Türk Hava Yolları filosundaki B737 MAX tipi uçakları yere indirme kararı aldığını açıkladı.

Alınan karar itibarıyla Türk Hava Yolları, filosunda bulunan 12 adet Boeing 737 MAX tipi yolcu uçağının operasyonlarını, ikinci bir karara kadar durdurdu.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi ve THY Basın Müşaviri Yahya Üstün tarafından yapılan açıklamalarda da, filoda bulunan 12 adet B737 MAX tipi uçağın ikinci bir karara kadar operasyonlarının durdurulduğu belirtildi.

Bilal Ekşi tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Uçuş emniyeti ve güvenliğimiz birinci önceliğimizdir. 737 MAX uçaklarında uçuş sırasında ortaya çıkan emniyeti etkileyecek belirsizlik durumu netleşene kadar; uçaklarımız 13 Mart itibariyle ticari seferlerden çekilmiştir. 737 MAX uçaklarımızın sizin emniyetiniz için seferlerden çekilmesi sebebi ile oluşabilecek aksaklıkları hoşgörü ile karşılamanızı istirham ederiz. Seferleriniz ile ilgili detayları size göndereceğiniz mesajlardan. Web sitemizden ve çağrı merkezlerimizden öğrenebilirsiniz. Bu süre zarfında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğümüzün yakın yönlendirmesi ve yardımları bizim için yol gösterici olmuştur.”

Üstün konuya ilişkin açıklamasında, “Filomuzda bulunan 12 adet Boeing 737 MAX tipi yolcu uçağının ticari operasyonları,13 Mart itibarıyla ikinci bir karara kadar durdurulmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

Karar öncesinde THY’nin B737 MAX tipi uçaklarıyla yapılan Birmingham, Londra ve Nuakşot seferleri için geri dönüş kararı alınmıştı.

Etiketler: ,