THY’de primler hesaplara yatıyor

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat primlerin 8 Kasım’da çalışanları hesaplarına yatırılacağını açıkladı.

Bolat iştirakler dahil tüm çalışanların primlerinin 8 Kasım’da maaşlarıyla birlikte hesaplarına yatırılacağını duyurdu.

Konuya ilişkin Ahmet Bolat tarafından yapılan açıklama şöyle:

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Her gün binlerce kez gökyüzüne çıkardığımız, gururla yakamızda taşıdığımız daha da önemlisi gönlümüzde her daim bulunan Türk Hava Yolları logosunun esin kaynağı yaban kazları…

Pandemi şartlarında fırtınalı gökyüzünde gösterdiğimiz birlik ve beraberliği, sonrasında yeniden yükseliş sürecinde ortaya koyduğumuz çaba ve takım çalışmasını yaban kazlarının kıtaları aşan yolculuğuna benzetiyorum.  Ne sert rüzgarlara yenildik ne de güneşe aldanıp rehavete kapıldık. Hedefe odaklandık ve başarı için yüksekten uçmaktan hiç vazgeçmedik.

Pandemiden çıkışta bu yıl başından itibaren, özellikle yoğun yaz döneminde ortaya koyduğunuz gayretli çalışmalar için sizlere teşekkür ederim. Bu çabaların meyvelerini toplamaya devam ediyoruz.

Eylül ayında Skytrax Dünya Hava Yolları Ödüllerini kazanan markamız,  son olarak 2023 APEX Official Airline Ratings’te bir kez daha 5 Yıldızlı Global Havayolu  olarak değerlendirildi ve dünyada sadece sekiz havayolunun layık görüldüğü World Class Ödülünü ikinci kez kazanma başarısını gösterdi.  Tüm Türk Hava Yolları ailesinin aynı hedef doğrultusunda azim ve özveri ile çalışması neticesinde elde edilen bu başarılar için siz değerli çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum.

Değerli arkadaşlar;

Aile paylaşmak demektir. Aylar önce verdiğim “birlikte başaralım, birlikte kutlayalım” mesajımı yeniden hatırlatmak isterim. Biz birlikte başardık. “Evet başardık.” Bunu gururla kendimize ve  arkadaşlarımıza söyleyelim. Biz büyük ve güzel bir aileyiz.

Sizlere söz verdiğim üzere şimdi mutlulukla söylüyorum ki iştiraklerimiz dahil tüm çalışma arkadaşlarımızın primlerini  8 Kasım’da maaşlarıyla birlikte hesaplarına yatıracağız. Hatırlayacağınız üzere Ortaklığımız karının yüzde 10’unu tüm çalışma arkadaşlarımız ile paylaşacağız demiştim ve  şimdi paylaşıyoruz. Hanelerimize  götüreceğimiz, sevdiklerimizle  paylaşacağımız  bu primlerin öncelikle bereketli olmasını diliyorum.

Bu uygulamamızın Ortaklığımıza toplam maliyetinin,  karımızın yüzde 15’i civarında   olduğunun farkında  olarak  gelecek sene için de  şunu taahhüt etmekten  ayrıca sevinç duyuyorum.

“Kısmet olursa, seneye daha çok kazanalım  ve daha çok paylaşalım.”

Yeni  arkadaşlarımızla takviye edeceğimiz güçlü  ailemizle beraber 400 uçağın üzerine çıkacağımız 2023 yılında, başarıyı yine  hep birlikte tüm gayretlerimizle  yakalayacağımıza yürekten inanıyorum.

Sevgilerimle,

Prof. Dr. Ahmet Bolat

Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı