THY’den Elazığ ve Malatya duyurusu

Türk Hava Yolları, Elazığ’da yaşanan deprem sonrasında Elazığ ve depremden ciddi oranda etkilenen Malatya uçuşları için bir açıklama yayınladı.

THY açıklamasında ile Elazığ ve Malatya seferlerinde bileti olan yolcular için düzenlemeler yapıldığı bildirilirken, belirlenen tarihler aralığında bu iki şehir için rezervasyon değişikliklerinin ücretsiz olarak yapılabileceği açıklandı.

Konuya ilişkin THY açıklaması şu şekilde oldu:

“24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ ve çevresinde meydana gelen deprem nedeni ile Elazığ ve Malatya seferlerinde bileti olan yolcularımız için bazı düzenlemeler yapılmıştır.

24 Ocak 2020 ve öncesinde biletleri düzenlenmiş, 24 Ocak 2020- 02 Şubat 2020 tarihleri arasında Elazığ ve Malatya çıkışlı ve varışlı Ortaklığımız Türk Hava Yolları ya da AnadoluJet iç hat uçuşu ya da iç hat bağlantılı dış hat uçuşu olan yolcularımızın 31 Ocak 2020 tarihine kadar işlem yaptırmaları kaydıyla:

Yeni rezervasyonun 21 Şubat 2020 tarihine kadar uygulanan bir uçuşa yapılması durumunda rezervasyon değişiklikleri ücretsiz yapılacaktır.

İade talepleri:

  1. a) Hiç kullanılmamış biletler ücretsiz iade yapılacaktır.
  2. b) Kısmi olarak kullanılmış, seyahatin tamamlanmamış olduğu biletlerde, biletin kullanılmayan uçuşlarına ait iade işlemi ücretsiz yapılacaktır.

Bilet süresinin uzatılması: Herhangi bir ücret farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliği 21 Şubat 2020 tarihine kadar uzatılabilecektir.

İlgili uygulamalar sadece Türk Hava Yolları ve AnadoluJet’in icra ettiği seferlerde geçerli olacaktır.

İlgili işlemler Türk Hava Yolları satış ofisleri, çağrı merkezi ve biletin satın alındığı acenteler tarafından yapılabilecektir.”