THY’den flaş SATS açıklaması

Türk Hava Yolları ikram hizmetleri konusunda Singapurlu SATS ile yapılan niyet anlaşmasının iptal edildiğini ve DO&CO ile görüşmelere başlandığını duyurdu.

Geçtiğimiz aylarda THY’nin DO&CO ile yollarını ayıracağı ve Singapurlu şirket SATS ile 3. Havalimanına geçiş yapacağı belirtilmişti.

THY’den bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, SATS ile yapılan niyet anlaşmasının fesh edildiği bilgisi verildi:

“İlgi açıklamalarımızda Türk Hava Yolları A.O.’nın İstanbul Yeni Havaliman’ına taşınması ile birlikte söz konusu havalimanında ikram hizmeti tedariki hususuna ilişkin, SATS Ltd (SATS)’ın iştiraki olan SATS Investments Pte. Ltd. (SIPL) ile bir niyet anlaşması imzalandığı ve akabinde ek bir sözleşme ile söz konusu niyet anlaşmasının süresinin uzatıldığı kamuya duyurulmuş idi.         

Ortaklığımız Yönetim Kurulu’nca alınan karar ayrıca SIPL ve Ortaklığımızın mutabakatı ile yapılan görüşmeler sonlandırılmış olup, taraflar arasında imzalanan niyet anlaşması fesh edilmiştir.”

THY’den SATS için yapılan anlaşmanın fesh edildiğinin açıklamasından kısa süre sonra KAP’a yapılan ikinci açıklamada ise DO&CO ile görüşmelere başlandığı açıklandı:

“Ortaklığımız’ın İstanbul Yeni Havalimanı’nda ve Türkiye’deki diğer havalimanlarında alacağı ikram hizmeti tedariki hususuna ilişkin, DO&CO AG ile ortak kuruluşumuz olan mevcut ikram hizmeti tedarikçimiz THY DO&CO İkram Hizmetleri A.Ş. ile görüşmelere başlanmış olup, önemlilik arz eden gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Etiketler: , ,