THY’den Hırvatistan atağı

Türk Hava Yolları’nın Hırvatistan’da Zagreb ve Dubrovnik’ten sonra bir noktaya daha uçuşlara başlamaya hazırlandığı öğrenildi.

Ex-yu’nun verdiği bilgilere göre, THY Hırvatistan Müdürü Uğur Cantimur, Zagreb ve Dubrovnik’ten sonra bir noktaya daha seferlerin başlatılması için çalışmaların yapıldığını belirtti.

Cantimur açıklamasında, Zagreb’e 20 yıl önce haftada iki uçuşla başlayan THY’nin şuanda bu şehre günde iki sefer düzenlediğini belirtirken, Dubrovnik’e de haftada 11 sefer düzenlendiğini ve talebin oldukça yoğun olduğunu vurguladı.

Hırvatistan’da yeni bir nokta için çalışmaların başladığını belirten Cantimur, “Planımız Hırvatistan’da bir yeni noktaya daha uçuşlara başlamak. Yeni bir rotayı tanıtmaya karar vermeden önce uzman ekibimiz, çeşitli yönlere odaklanan ve mevcut hedeflerimizin performansını göz önünde bulundurarak, ağ genişlememizde de önemli bir rol oynayan bir dizi çalışma yürütmekte” diye konuştu.

THY geçtiğimiz yıl İstanbul-Zagreb hattında 132 bin yolcu taşırken, Dubrovnik’te ise talep uçuşların başladığı 2016 yılına oranla %80 oranında artış gösterdi.

THY Hırvatistan Genel Müdür Uğur Cantimur, THY’nin Hırvat vatandaşlar için İstanbul’dan ABD’ye bağlantı konusunda da çok önemli olduğunu ve bu avantajın tercihlerde büyük öneme sahip olduğunu ifade etti.

Ege Buğra Özen/AirTürkHaber