THY’den kabin memurları günü kutlaması

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Türk Hava yolları, her yıl 31 Mayıs’ta kutlanan Dünya Kabin Memurları Günü’ne özel hazırladığı videoda iyilik için çaba sergileyen kabin memurlarına yer verdi.

Gökyüzünde milyonlarca yolcunun güvenli ve ayrıcalıklı seyahatine eşlik eden Türk Hava Yolları ailesinin yeryüzünde bir araya gelerek bu kez daha iyi bir dünya için çaba harcadığı anlar videoda yer aldı.

Türk Hava Yolları’nda görevli 12 bin 543 kabin memuru kendi aralarında kurdukları yardım kuruluşlarının çatısı altında Asya’daki susuzluğa, depremzedelerin dertlerine, sokak hayvanlarının ihtiyaçlarına, kimsesiz çocukların yalnızlığına, ihtiyaç sahibi ailelerin endişelerine ve yardım eline ihtiyaç duyanlara çare olmak için çaba harcıyor.

Bayrak taşıyıcı havayolunda görevli uçuş ekipleri tarafından kurulan organizasyonlar ise şu şekilde; Anda Sivil Havacılar Derneği, İsimsizler TK, İyiliğe Uçanlar, İyilik Dostları ve Uçan Patiler…

Kabin Memurluğu 31 Mayıs 1980’de profesyonel meslek olarak kabul edildi.

Kabin Memurluğunun 1980 yılında ilk kez profesyonel meslek olarak kabul edildiği gün olması nedeniyle 31 Mayıs günü, dünyanın pek çok ülkesinde uzun yıllardır Kabin Memurları Günü olarak kutlanıyor.

Tarihteki ilk kabin memuru olan Alman Heinrich Kubis’in ilk uçuş görevini 1912 yılında gerçekleştirdiği biliniyor.

Türk Hava Yolları da Türkiye’de 1999 yılından beri kutlanan bu özel günü bu yıl filosunda görevli 12 binden fazla Kabin Memuru ile birlikte kutluyor.

Etiketler: ,