THY’den Koronavirüs açıklaması

Türk Hava Yolları, tüm dünyayı alarma geçiren koronavirüsü konusunda son gelişmelere ilişkin bir açıklama yayınladı.

THY’nin internet sitesinden yayınlanan açıklamada koronavirüs nedeniyle Çin ve İran seferleri konusunda da bilgi verildi.

İşte THY’den o yapılan açıklama:

“Seyahat güvenliğini daima en ön planda tutan havayolu olarak koronavirüs konusundaki son gelişmeleri ulusal ve uluslararası otoriteler ile yakından takip ediyor, gerekli önlemleri alıyoruz.

Bu kapsamda, virüsün yayılımına ve etkilerine önlem almak amacıyla Çin ve İran’a düzenlediğimiz seferlerimizde düzenlemeler yapılmıştır.

Çin seferlerimiz: Ana kara Çin’e düzenlediğimiz seferlerimiz 29 Şubat 2020 tarihine kadar durdurulmuştur.

İran seferlerimiz: Tahran’a düzenlediğimiz uçuşlarımız hariç bu ülkedeki tüm uçuş noktalarımıza olan seferlerimiz 10 Mart 2020 tarihine kadar iptal edilmiştir.

Çin ve İran’ın Kum şehrinde bulunmuş yolcuların Türkiye’ye girişi:

Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti resmi makamlarınca alınan karar gereği son 14 gün içerisinde Çin ya da İran’ın Kum şehrinde bulunmuş yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’ye kabul edilmeyeceği bildirilmiştir. Seyahatinizi alınan tedbirler doğrultusunda planlamanızı önemle rica ederiz.

Uçuşlarınızla ilgili güncel bilgiye uçuş sorgulama menümüzden uçuş numaranız veya parkurunuzu sorgulayarak ulaşabilirsiniz.

Gelişmeleri takip etmeye ve sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.”