THY’den ücretsiz izne davet

Türk Hava Yolları, koronavirüs salgını nedeniyle bu dönemi ailesi ve yakınları ile geçirmek isteyen personellerin ücretsiz izne çıkabileceğini duyurdu.

THY’den çalışanlarına gönderilen mailde koronavirüs için açıklanan tedbirlere özenle uyulması gerektiğine vurgu yapılan açıklamada ücretsiz izne çıkmak isteyen personelin taleplerinde her türlü kolaylığın sağlanacağı ifade edildi.

Konuya ilişkin olarak THY’den çalışanlarına gönderilen mail şu şekilde oldu:

“Korona Virüs (Covid-19) salgını nedeniyle Ortaklığımız çok sayıda önlem almıştır ve bu yönde çalışmalara devam etmektedir. Alınan önlemlerin temel amacı ve Ortaklığımızın birincil önceliği sizlerin sağlığıdır. Bu kapsamda hem kendi sağlığınızı hem de çevrenizdekilerin sağlığını korumak için Ortaklığımızın ve otoritelerin yayımladığı duyuru ve talimatlarda yer alan hususların özenle uygulanması gerekmektedir.

Bu hassas dönemi aile ve yakınları ile geçirmek isteyen çalışanlarımızın ücretsiz izin taleplerinde her türlü kolaylık sağlanacak olup izne çıkmak isteyen çalışanlarımız, taleplerini bağlı oldukları başkanlıklar üzerinden Personel Yönetimi Başkanlığına iletebilirler.”

AirTürkHaber