Trabzon Havalimanı’nda çalışmalar devam ediyor

Trabzon Havalimanı’nın da 20 Ekim’de başlatılan aydınlatma sistemlerinin yenilenmesi çalışmaları nedeniyle belirli saatlerde uçuşlar gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Haber61’de yer alan habere göre, şu ana kadar bir aksaklık yaşanmayan çalışmaların aralık ayının sonunda tamamlanması planlanıyor.

Çalışmaların hava durumu şartlarına göre daha erken veya geç bitmesinin de söz konusu olduğu kaydedildi.

Konuyla alakalı Haber61’e konuşan Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan “Önce pist yenileme çalışmalarını tamamladık, ardından da ışıklandırma çalışmalarının yapımı devam ediyor.  Aralık ayının sonunda bitirmeyi planlıyoruz. Çalışmalar gayet iyi gidiyor herhangi bir aksaklık olmadı. Bundan sonra da herhangi bir aksilik ve sorun çıkmaması durumunda çalışmaların 2021 yılına sarkmamasını hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

20 Ekim’de başlatılan aydınlatma çalışmaları kapsamında toplamda 120 kilometrelik kablo kullanılarak 30-40 yıllık eskiyen malzemelerin tamamı değiştiriliyor.

3 aylık iş süresi belirlenen çalışma bir aksilik çıkmaması durumunda aralık sonunda bitirilecek.

Öte yandan çalışma sürecinde Trabzon Havalimanı’nda 08.00 ile 18.00 arasında uçuş gerçekleştirilmeme kararı da uygulanmaya devam ediyor.