Transit yolcular için yeni proje

Türk Hava Yolları’nın uluslararası seyahat eden yolcuları, Touristanbul projesi ile İstanbul’u keşfediyor.

Asya ve Avrupa kıtalarının buluştuğu noktada, dünyanın 124 ülkesine uçan Türk Hava Yolları, yolcularına sunduğu ayrıcalıklı hizmetleri ile İstanbul’u dünyaya tanıtmaya devam ediyor.

Bayrak taşıyıcının uluslararası transit yolcularına sunduğu ücretsiz şehir turu Touristanbul, İstanbul’u aktarma noktası olarak kullanan yolculara keyifli bir İstanbul deneyimi yaşatıyor.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul Havalimanı’nda 6-24 saat arası bağlantı süresi olan yolcuları için düzenlediği ücretsiz şehir turları sayesinde, yolcular iki uçuş arasında İstanbul’un tarihi ve kültürel değerlerini tanıma şansı buluyor.

İstanbul Havalimanı’ndan Touristanbul aracı ile alınan yolcular rehber eşliğinde İstanbul turu sonrası uçuşları için yeniden havalimanına getiriliyor.

Bayrak taşıyıcı, Touristanbul hizmeti ile yolcu memnuniyetine katkı sağlamayı, uluslararası transit yolcu pazarındaki payını artırmayı ve Türkiye turizmine tanıtım desteğinde bulunmayı hedefliyor.

Yılın 365 günü, her gün düzenli 6 farklı program ile devam eden turlarda 2018 yılında 67.416 transit yolcu İstanbul’un farklı noktalarını keşfetti.

İlk kez 2009 yılında hizmet vermeye başlayan turlara 10 yılda toplam 251.000 yolcu katılırken 2019 yılı için hedeflenen sayı 80.000

163 farklı ülke vatandaşı turlara katıldı. En çok talep Rusya, ABD ve İtalya’dan

Geçtiğimiz yıl 163 farklı ülke vatandaşı Touristanbul ayrıcalığı ile İstanbul’u keşfederken ülke bazında en çok talep 11.317 yolcu ile Rusya’dan geldi, Rusya’yı 4.810 yolcu ile ABD ve 3.338 yolcu ile İtalya takip etti.

Saraylar ve müzeler büyük ilgi görüyor

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olan Türk Hava Yolları Touristanbul programını uçuş planını göz önünde bulundurarak hazırlıyor.

Her gün düzenlenen 6 farklı tura yolcular, uçuş saatlerine uygun olanı tercih ederek katılabiliyor.

Sultanahmet Camii, Ayasofya, Topkapı Sarayı ve İslam Bilim ve Teknoloji müzesi gibi kültürel değerler yolculardan büyük ilgi görüyor.

1 Mayıs itibarıyla akşam boğaz turları başladı

Türk Hava Yolları 1 Mayıs itibarıyla Touristanbul projesi kapsamında, gece geç saatlerde uçuşu olan yolcular için İstanbul Boğazı akşam turu düzenlemeye başladı.

Akşam 18:00 -23:00 saatleri arasında düzenlenen turlar ile yolcular Asya ve Avrupa kıtaları arasında bir yolculuğa çıkarılacak.

 

Etiketler: ,