Trump büyük rezil oldu

Trump, Norveç Başbakanı’nı ağırlarken Oslo’ya F-52 sattıklarından söz etti. Ama böyle bir savaş uçağı bulunmadığından bir kez daha sosyal medyada alay konusu oldu.

Beyaz Saray’da Norveç Başbakanı Erna Solberg ile ortak basın toplantısı düzenleyen ABD Başkanı Donald Trump’tan yine herkesi şaşırtan bir açıklama geldi.

Trump’ın ABD’nin Norveç’e kasımda F-52 ve F-35 savaş uçakları teslimatına başladığını söylemesi, ”Bununla ne demek istemektedir” yorumlarını beraberinde getirdi.

SAYILAR BİRBİRİNE KARIŞTI

Zira ABD  F-52 tipi diye bir savaş uçağı üretmiyor. Ancak Norveç’e 52 adet F-35 savaş uçağı sattı. Bunların ilk üçünün teslimatı kasımda yapıldı.

Salondaki geri dönüşten bir hata yaptığını anlayan Trump durumu toparlamaya çalıştı: ”Toplamda 52 sattık ve bir kısmı şimdiden verildi, hatta takvime göre erken teslim edildi. 10 milyar dolarlık bir sipariş sözkonusu.”

Ama yanlışını tam manasıyla düzeltmediğinden sosyal medyada alay konusu oldu.

Sosyal medya da başta twitter olmak üzere çok sayıda kullanıcı tarafından Trump’ın yaptığı bu gaf büyük yankı uyandırırken ve konuyla ilgili olarak binlerce paylaşım yapıldı.