Trump Force One’a dönüş

ABD Başkanı Donald Trump’ın görev süresi sona yaklaşırken, kendine ait özel uçağının da yeniden uçuşa hazır hale getirilmesi için hazırlıklara başlandığı öğrenildi.

ABD basınında yer alan haberlere göre, Donald Trump’ın daha önce 2016 seçim kampanyasında da kullanmış olduğu N757AF kuyruk tescilli B757-200 tipi uçağının yeniden uçuşa hazır hale gelmesi için hazırlıklara başlandı.

20 Ocak’ta görev süresi dolacak olan Trump’ın bundan o tarihten sonra hava ulaşımı ABD Başkanlık uçağı olan B747 “Air Force One” yerine, B757-200 tipi özel uçağı Trump Force One ile yapılacak.

Haberde 2019 yılında bu yana New York Stewart Havalimanı’nda bekletilen uçağın uçuşa hazır olmadığı öğrenilirken, Trump’ın seçimi kazanacağı tahmin edilerek 4 yıl daha B757 uçağına ihtiyacı olmayacağının düşünüldüğü belirtildi.

The Trump Organization adına işletilen uçak için Rolls-Royce RB211 motor araştırması yapıldığı açıklanırken, B757-200’ün Louisiana’daki bakım tesisine taşınarak ABD Başkanı Trump’ın sivil hayata dönüşü için hazırlanacak.

AirTürkHaber