Trump’a uçan bebekli hazırlık

İngiltere’yi ziyaret edecek olan ABD Başkanı Donald Trump için aktivistler meşhur Trump bebekli gösteri için hazırlanıyor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kraliçe 2. Elizabeth’in konuğu olarak haziranda İngiltere’ye ziyaret gerçekleştireceği bildirildi.

Buckingham Sarayı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Trump’ın 3-5 Haziran tarihlerinde İngiltere’ye devlet ziyareti gerçekleştireceği belirtildi.

Başbakanlıktan yapılan açıklamada da Portsmouth’da İkinci Dünya Savaşı’nda Normandiya Çıkarması’nın 75. yılı anma törenine katılacak Trump’ın, Başbakan Theresa May ile de bir araya geleceği ifade edildi.

Trump karşıtı aktivistler geçtiğimiz yıl Temmuz ayındaki ziyaretinde İngiltere semalarında dolaşan devasa Trump bebeğin yeniden gökyüzünde olacağını duyurdu.

6 metre yüksekliğindeki devasa bebek Trump balonu, geçtiğimiz yıl gerçekleşen ziyarette Parlamento Binası’nı ve tüm Londra’yı gökyüzünde dolaşmıştı.

Aktivistler devasa bebeğin bu kez daha büyük bile olabileceğini söyledi ve “Trump’ın kendini gökyüzünde görmekten kaçarı yok” dedi.