TUI’den Türkiye uçuşları için yeni açıklama

Avrupa Birliği’nin Covid-19 sebebiyle uyguladığı seyahat kısıtlamalarının kaldırıldığı son listede Türkiye’nin yer almaması Avrupalı tur operatörleri açısından büyük belirsizlik yarattı.

Konuyla ilgili son durumu euronews Türkçe’ye değerlendiren TUI Belçika sözcüsü Sarah Saucin bu yaz Dalaman ve çevresi için yapılan paket tatil rezervasyonlarının iptal edildiğini belirtti.

Saucin bu kararın gerekçesini seyahat edeceklere yaz için net bir durum sunmak olarak açıkladı.

Tur operatörünün Belçika sözcü, Türkiye’deki üç ana turizm merkezi olan Antalya, Bodrum ve İzmir’e olan seyahat ve tatil programlarının aynen devam ettiğini vurguladı.

TUI Hollanda ve TUI İngiltere’nin Türkiye rezervasyonlarında durum ne?

TUI Hollanda temsilcisi Petra Kok ise Hollanda basınına verdiği demeçte Türkiye’ye yapılacak turları 16 Temmuz’a kadar iptal ettiklerini, bu tarihten sonraki rezervasyonların Türkiye’nin sarı ya da yeşil listeye geçmesi halinde devam edeceği bildirmişti.

TUI İngiltere, euronews Türkçe’ye yaptığı açıklamada İngiltere’nin kırmızı listesinde bulunan Türkiye’ye yönelik 12 Temmuz’a kadar olan seyahatlerin iptal edildiğini, sonraki tarihleri içeren planların netleşmesi için 24 Haziran’da yapılacak seyahat listesi güncellemesini beklediklerini belirtmişti.