Türk Savunma Sanayiisi Azerbaycan’ın emrindedir

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, Azerbaycan’dan önemli misafirlerini ağırlarken kardeş ülkeye tam destek verileceğini vurguladı.

Demir, Nahçivan Özerk Cumhuriyeti Ordu Komutanı Kerem Mustafayev ile Azerbaycan Savunma Bakan Yardımcısı ve Hava Kuvvetleri Komutanı Ramiz Tahirov’u ağırlarken savunma sanayiinde iş birliğinin görüşüldüğü belirtildi.

Son günlerde Ermenistan ile Azerbaycan arasında çatışmaların artması konusunda İsmail Demir Türk Savunma Sanayiisinin Azerbaycan’ın emrinde olduğunun altını çizdi.

Konuya ilişkin İsmail Demir’in açıklaması şöyle:

“Nahçivan Özerk Cumhuriyeti Ordu Komutanı Kerem Mustafayev ile Azerbaycan Savunma Bakan Yardımcısı ve Hava Kuvvetleri Komutanı Ramiz Tahirov’u misafir ettik. İki kardeş ülkenin bir kez daha Tek Yürek olduğunu bütün dünyaya göstermemiz gereken bir dönemde, savunma sanayiinde de işbirliği konularımızı görüştük. Savunma sanayiimiz SİHA’larımızdan mühimmatlarımız ve füzelerimize, elektronik harp sistemlerimize kadar bütün tecrübe, teknoloji ve kabiliyetleriyle her zaman Azerbaycan’ın emrindedir! Azerbaycan ordusuna yeni sistemler kazandırmanın yanında, mevcut sistemlerin modernizasyonu, bakım onarım ve eğitim faaliyetleri konularında birlikte çalışacağız. Bir Millet İki Devlet!”