Türk Savunma Sanayinden Londra Çıkarması

Türkiye’nin en büyük sanayi kümelenmesi SAHA İstanbul, aralarında ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN gibi Türkiye’nin dev savunma sanayi firmalarının yer aldığı 21 üyesiyle birlikte DSEI 2019, Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı’na katılıyor.

10-13 Eylül  2019 tarihleri arasında Londra’da düzenlenecek fuarda, Savunma Sanayi Başkanlığı ile birlikte Türkiye’den 47 katılımcı yer alacak.

Yerli üretim oranları her geçen yıl artış gösteren Türk savunma sanayi firmaları Londra yolcusu… İki yılda bir gerçekleştirilen DSEI (Defence and Security Equipment International / Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları) Fuarı, kapılarını bir kez daha tüm dünyaya açıyor.

10-13 Eylül  2019 tarihleri arasında İngiltere’deki, ExCeL London Fuar Merkezi’nde düzenlenecek fuarda, 21’i SAHA İstanbul üyesi olan 47 katılımcı yer alacak.

Türkiye’nin en büyük, Avrupa Havacılık ve Uzay Kümeleri Birliği’ne üye 2’inci en büyük sanayi kümelenmesi SAHA İstanbul, DSEI 2019’da Türk savunma sanayinin potansiyelini uluslararası etkin bir platformda anlatacak, kümelenmenin ve firmaların tanıtımını yapacak.

Uluslararası network’lerin kurulması için Türk firma yetkilileriyle fuarı ziyaret edecek yabancı savunma sanayi temsilcileri arasında B2B görüşmeleri de organize edeceklerine dikkat çeken SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, şöyle devam etti:

“SAHA İstanbul olarak bu yıl yurtdışı tanıtım çalışmalarına ağırlık verdik. 2 yılda bir Londra’da gerçekleştirilen DSEI 2019 da, katılmayı planladığımız etkin platformlardan biriydi. İngiltere, dünyada savunma sanayi ihracatçı ülkeleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. 21 üyemizle birlikte DSEI 2019’de olacağız ve Türkiye’nin savunma sanayi potansiyelini dünyanın farklı ülkelerinden gelen ziyaretçilere anlatacağız. Katılımcılar arasında Türkiye’nin gururu üyelerimiz ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN gibi büyük firmaların yanı sıra farklı büyüklerde, savunma, havacılık ve güvenlik konusunda çeşitli alanda üretim yapan üyelerimiz de yer alacak. Hep birlikte Türk Savunma Sanayini temsil edeceğiz.”

Türk Savunma Sanayi Dünyadaki Profesyonellerle Buluşuyor

Bu yıl ana teması yeni teknolojiler, sektörler arası iş birliği ve uluslararası iş birlikleri olacak olan DSEI 2019’a Savunma Sanayi Başkanlığı da katılıyor.

Ziyaretçilerin son dönemde tüm dünyanın gündeminde olan yapay zekâ, otonom sistemler, robot bilimi ve büyük veri konularında en güncel bilgilere ulaşabileceği ve gelişmelere tanık olacağı fuar,  farklı ülkelerin hükümet temsilcilerini, silahlı kuvvetlerini, uluslararası ana yüklenici ve tedarikçi firmaların temsilcilerini ve tüm dünyadan savunma, havacılık ve güvenlik sektörü profesyonellerini bir araya getirecek.

Dünyada bu alanda geliştirilmiş pek çok yeni ürün ve sistem de ilk kez DSEI 2019’da tanıtılacak.

Savunma ve havacılık sanayisine yönelik en son ekipman ve sistemlerin sergileneceği fuar, uluslararası iş birlikleri için de fırsatlar sunuyor.

DSEI 2019’a Türkiye’den; Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB), SAHA İstanbul, Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI) ve TÜBİTAK Bilgem’in yanı sıra Artron, ASELSAN, Aselsan Sivas, Asfat, Ata Silah San. A.Ş., Ayesaş, Desan Shipyard, Femsan Electric Motors, FNSS, Garanti Giyim, Ges Engineering, Gökser, HAVELSAN, Kolt, Menatek, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), MSI, Norm Technologies, Nurol Makina, Nurol Teknoloji, Ortem, Otokar, Oztek, Papilon, Profen, Repkon, ROKETSAN, Samsun Yurt Savunma, STM, Stoeger Silah Sanayi, Suprobox, TAIS Shipyards, Tekcan(Aksa Run Flat), Timsan, TISAŞ Trabzon Silah Sanayi A.Ş., Transvaro, TTAF Defence, Turac, Turmaks, Vestel Savunma, Volt Defence, Yakupoglu ve  Zed firmaları katılacak.