Türk Sivil Havacılık Akademisi açıldı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün (SHGM) Avrupa Birliği desteğiyle yapımını tamamladığı Türk Sivil Havacılık Akademisi’nin açılışı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve AB Komisyonu Ulaştırmadan Sorumlu Komiseri Violeta Bulc tarafından gerçekleştirildi.

Atatürk Havalimanı’nın karşısındaki alanda faaliyete geçen Türk Sivil Havacılık Akademisi’nin açılışına Bakan Ahmet Arslan’ın yanı sıra, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici,  AB Komisyonu Ulaştırmadan Sorumlu Komiseri Violeta Bulc, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak ve Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi katıldı.

Törende konuşan Ulaştırma, Bakan Arslan, akademinin Türkiye ve AB tarafından ortak finanse edildiğini kaydederek, küreselleşme ve teknolojik gelişmelere paralel olarak hızla gelişen havacılık sektörünün toplumsal refahın da en önemli göstergelerinden olduğunu söyledi.

Bakan Arslan, “Dünyada ulaşamayacağımız hiçbir nokta kalmayacak’ dedik. Bu hedef çerçevesinde, Türk sivil havacılığı sayesinde dünyanın en geniş uçuş ağına sahip ülkelerinden biri haline geldik” diye konuştu.