Türkiye o alanda zirvede

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Avrupa’nın turizme yönelik havalimanları arasında Türkiye’deki havalimanlarının zirvede yer aldığını açıkladı.

Yayınlanan raporda ilk sırada Milas-Bodrum yer alırken, ikinci sıranın ise Antalya Havalimanı’nın olduğu açıklandı.

İşte konuya ilişkin olarak Funda Ocak tarafından yapılan açıklama:

“Dünya havacılık otoritelerinin açıkladığı birçok veride Türk Havacılığının başarı öyküleri yer alıyor, özellikle havalimanlarımızın üstün performansı dikkat çekiyor.

Bugün paylaşacağım AVRUPANIN TURİZME YÖNELİK HAVALİMANLARINDA TEMMUZ PERFORMANSI ile ilgili veriler, havalimanlarımızın küresel ölçekte önemli bir sıçrama kaydettiğini gösteriyor.

Anker Report’un yayımladığı, “Avrupa’nın en popüler 30 ‘yaz tatili’ destinasyonu” için 2017 Temmuz ve 2018 Temmuz aylarının karşılaştırıldığı rapora göre, söz konusu dönemde yolcusunu en çok artıran havalimanlarının zirvesine Türkiye havalimanları yerleşti.

Söz konusu raporda, Temmuz ayında geçen yılın aynı ayına göre %19.6 artış ile Muğla Milas-Bodrum Havalimanı 1’inci sırada yer alırken, %19.2 artış ile Antalya Havalimanı 2’inci oldu.

Ayrıca Muğla Dalaman Havalimanı %16 artış ile 4’üncü sırada, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ise % 7 artış ile 15’inci sırada yer alma başarısı gösterdi.

Türk sivil havacılığının dünya havacılık sektöründeki yükselişi hız kesmeden devam ediyor. Bu başarılarda katkısı olan, Türkiye’yi sivil havacılığın zirvesine taşıyan tüm mesai arkadaşlarıma ve paydaş kuruluşlarımızın çalışanlarına teşekkür ediyorum.”