Ufo zannedilmişti bakın ne çıktı

Britanyalı astronot Tim Peake, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (UUİ) görevdeyken, uzayda tanımlanamayan uçan obje (UFO) gördüğünü sandığı anı paylaştı.

Binbaşı Peake, yörüngedeki laboratuvarda 6 ay geçirmek üzere 2015’te UUİ’ye gittiğinde, istasyona katılan ilk Britanyalı astronot olmuştu.

Independent Türkçe’nin haberine göre Binbaşı Peake, istasyondayken bir seferinde “düzenli şekilde ilerleyen üç ışık” gördüğünü, ardından bunlara bir 4.’nün eklendiğini söyledi.

The Graham Norton Show’a katılan Binbaşı Peake, “Uzaylılara ait gemilerin uzak mesafeden gelen ışıkları sandığımız şeylerin, aslında çok yakında bulunan küçük damlacıklar olduğunu anlayana dek kafamız karışmıştı. Aslında Rus araştırma aracından sızan sıvılar anında kristalize oluyor ve ışığı yansıtıyordu. Esasında gördüğümüz şey Rusların idrarıydı” açıklamasında bulundu.

Binbaşı Peake, ilk görevinin başta yarattığı kaygıya rağmen gelecek birkaç yıl içinde uzaya yeniden çıkmayı umuyor.

Peake, “Aklımın bir köşesinde daima boyumdan büyük bir işe kalkıştığım düşüncesi var ama adrenalinin yol açtığı heyecan duygusu bunu bastırıyor. Geri dönmeyi çok isterim, kesinlikle. Aslında tüm ekip 2024’e kadar düzenlenecek ikinci görev için plana dahil edildik. Telefon başında bekliyorum.” dedi.