Yerli uçak koltuğu geliyor

Türkiye’de ilk yerli uçak koltuğunu üretmek amacıyla Kibar Holding ve THY ortaklığı ile kurulan TSI Uçak Koltuk Üretimi A.Ş., Ar-Ge Merkezi yetkisi aldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kapsamındaki “Ar-Ge Merkezi Belgesi” şirket yetkililerine takdim edildi.

TSI Uçak Koltuk Üretimi A.Ş., geçtiğimiz hafta düzenlenen  6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesinde ilk yerli ekonomi sınıfı uçak koltuklarını fuaye alanında sergiledi. Ziyaretçiler ve diğer katılımcı firma yetkilileriyle yapılan görüşmelerde, sivil havacılık sektöründe yerlileştirme konusunda yapılan çalışmalar değerlendirilerek, yakın gelecekte hedeflenen yerlileştirme ve ürün geliştirme konusunda görüşmeler yapıldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri de fuaye alanında TSI Uçak Koltuk Üretimi A.Ş.’nin standını ziyaret ederek yerli koltuk üretimi konusunda bilgi aldı.

Konfor ve hafifletme konusunda gerçekleştirilecek Ar-Ge çalışmalarında üniversite, kamu, sanayi işbirliklerinin sağlanması ve bu işbirliklerinin geliştirilmesi konusunda atılan adımlar ile sanayinin beklentilerine yönelik paylaşımlarda bulunuldu.