En özel A350 için hazırlıklar başladı

Almanya’nın devlet başkanlığı için seçtiği Airbus A350 uçakların kabin çalışmalarının tamamlanacağı Hamburg tesislerinde hazırlıklara başlandı.

Dünyanın ilk A350 tipi devlet başkanlığı uçağı için Avrupalı üreticinin Hamburg tesislerinde VIP atölyelerinde hazırlıklar şimdiden başlarken, tasarım ve çalışmalar Lufthansa Technik tarafından yapılacak.

İlk uçağın Nisan 2020’de tesislere gelmesi bekleniyor.

Uçağın kabininin tamamen devlet başkanlığına özel olarak tasarlanacağı ve içinde ofisler, toplantı ve konferans alanları, konforlu koltuklar ve tuvaletler ile birlikte ayrıca 150 kişiye kadar yemek servisinin yapılabileceği bir mutfak bulunacağı açıklanmıştı.

Lufthansa Technik VIP ve Özel Misyon Uçağı Satış Direktörü Wieland Timm, “Alman Hava Kuvvetleri ile olan anlaşmanızdan dolayı heyecanlıyız, ilk A350 devlet başkanlığı uçağı konusunda yüksek beklentileri karşılamak için gerekli donanıma sahibiz” açıklamasında bulundu.

Alman hükümeti geçtiğimiz aylarda devlet başkanlığı filosundaki uçaklarda yaşanan sık arızalar sonrasında 1 milyar 200 milyon euro değerinde 3 adet A350 VIP uçağının alınmasına karar vermişti.

Ege Buğra Özen/AirTürkHaber