Lufthansa Grubu’ndan AB mesajı

Lufthansa Grubu’na ait Avrupa Birliği mesajı taşıyan uçaklar Brüksel Havalimanın’da bir araya geldi.

Avrupa Parlamentosu seçimlerine vurgu yapmak için gövdelerinde “Avrupa’ya Evet” sloganının yer aldığı Lufthansa, Eurowings, Brüksel Havayolları ve Avusturya Havayolları’nı ait uçaklar, kendine özgü renkleriyle sembolik olarak Avrupa’da operasyonlar düzenledi.

Bir süredir yapılan seferlerin ardından Brüksel’de, Brüksel Havayolları CEO’su Dorothea von Boxberg, Lufthansa Grup CEO’su Carsten Spohr, Belçika Başbakanı Alexander De Croo ve Avrupa Parlamentosu Başkanı Roberta Metsola gibi önemli isimlerin katıldığı bir tören düzenlendi.

Yöneticiler Avrupa seçimlerine seçmen katılımının hayati önemine dikkat çekerken, bu katılımın özellikle havacılık gibi sektörlerde Avrupa’yı küresel rekabete karşı güçlendirmedeki rolünü vurgu yaptılar.

Lufthansa CEO’su Carsten Spohr şunları söyledi: “Yakında milyonlarca vatandaş Avrupa Birliği’nin geleceğini şekillendirme fırsatına sahip olacak. Demokrasiyi, birleşik ve özgür bir kıtayı savunmak için Avrupa seçimlerinde oylarımızı kullanmak artık her zamankinden daha fazla hepimizin elinde. Güçlü lokasyon ve güçlü ekonominin ön şartı budur.”