Lufthansa’dan maske zorunluluğu

Lufthansa Havayolu Grubu’ndan yapılan açıklamada koronavirüs salgını nedeniyle bundan sonra tüm uçuşlarda yolculara maske takma zorunluluğu getirildi.

Açıklamada tüm yolcular için maske takma zorunluluğunun getirildiği vurgulanırken ayrıca uçuşlardan sonra kıyafetlerin değiştirilmesi konusunda da uyarıda bulunuldu.

Uçuşlarda görevli tüm kabin ekiplerinin de maske ile hizmet vereceği bildirilirken, maske takma zorunluluğunun 31 Ağustos tarihine kadar geçerli olacağı bilgisi verildi.

Yolcuların maskelerini kendilerinin tedarik etmeleri gerektiği hatırlatılırken, yeniden kullanılabilir bir kumaş maske önerildiği, ancak basit tek kullanımlık maskeler veya eşarplar gibi diğer tüm kaplama türlerinin de önlemlere katkı sağlayacağı ifade edildi.

Uçuşların başlamasında sonra seferlerdeki muhtemel düşük doluluk oranı nedeniyle, koltuklar kabin içinde mümkün olduğunca geniş bir alana tahsis edilecek.

Grubun açıklamasında tüm uçakların dezenfekte işlemlerinin özenle yapıldığı ayrıca ameliyathalerdekine benzer şekilde hava kalitesini garanti eden en yüksek kalitede hava filtreleri ile donatıldığı belirtildi.

Ege Buğra Özen/AirTürkHaber