Mahan Air acil indi yaralılar var

Tahran-Beyrut seferi yapan İran yolcu uçağının, İsrail savaş uçağının tehlikeli mesafeden geçmesi sonucu acil iniş yapmak zorunda kaldı.

İran medyası, Mahan Havayolları’na ait Airbus A310 tipi yolcu uçağının Suriye hava sahasında 2 İsrail jeti tarafından taciz edildiğini ileri sürdü.

Haberlerde Mahan Air’i İsrail Hava Kuvvetleri’ne ait F-15 tipi savaş uçaklarının taciz ettiği bilgisi verilirken, uçağın Beyrut’a ulaştığı bilgisi verildi.

Mahar Air uçağında yaşanan olay nedeniyle bir kaç yolcunun yaralandığı bildirildi.

ISNA Ajansı ise Mahan Air pilotunun taciz eden savaş uçaklarının ABD’ye ait olduğunu iddia ederken, İran’dan konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

İran basınındaki haberlerde savaş uçaklarının Suriye hava savunma sistemlerini aktif etmesi için yolcu uçağına yakın uçtuğunun iddia ediyor.

ISNA Ajansı’nın verdiği yeni bilgilere göre uçağın dönüş seferi için Beyrut’tan ayrılarak Tahran’a gitmek için havalandığı belirtildi.

Taciz olayının bugün öğlen saatlerinde meydana geldiği ve İran basınında akşam saatlerinde son dakika olarak yayınlandığı öğrenildi.